Facebook pixel
07.03.2022.

Glaukomas nedēļā iespējams bez maksas pārbaudīt savu acu spiedienu

 
Ventspils slimnīca
 
Talsu filiāle

No 6. līdz 13.martam tiek atzīmēta Pasaules glaukomas nedēļa, pievēršot uzmanību acu un redzes veselības profilakses nozīmībai.
Arī šis gads nav izņēmums, tāpēc Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Kurzemes Acu centrs aicina bez maksas pārbaudīt acu spiedienu pie mūsu speciālistiem. Lai bez maksas pārbaudītu acu spiedienu, nepieciešams iepriekš pierakstīties, vietu skaits ir ierobežots:

  • Ventspils slimnīca - 11. un 18. marts pie Dr. Kaspara Ozola, tālr. 636 24665 (Ventspils slimnīcas reģistratūra);
  • Talsu filiāle – 11.marts pie medicīnas māsas Lauras Tenbergas, tālr. 632 59997 (Talsu filiāles reģistratūra);
  • Kuldīgas Ambulatorais centrs – 11. un 18.marts. pie  Dr. Aijas Balodes, tālr. 632 03788 (Kuldīgas Ambulatorā centra reģistratūra).

Glaukoma ir hroniska progresējoša acu slimība, ko savlaicīgi neārstējot rodas neatgriezenisks aklums. Šai slimībai raksturīgs paaugstināts acu spiediens, kā rezultātā notiek redzes nerva atrofiskas izmaiņas. Ja glaukoma tiek atklāta sākuma stadijā un tiek uzsākta tās ārstēšana, ir iespējams saglabāt redzi līdz mūža galam, tāpēc ļoti būtiski ir veikt ne tikai redzes diagnostiku, bet arī pārbaudīt acu spiedienu.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī Kurzemes acu centrs tika atvērts 2014.gadā. Šobrīd centrs darbojas Ventspilī, Talsos un kopš pagājušā gada arī Liepājā un Kuldīgā. Kopš centra darbības uzsākšanas pacientu skaits ir dubultojies, šobrīd sasniedzot 15 tūkst. gadā. Centra attīstību apliecina arī veikto glaukomas, kataraktas un citu acu slimību operāciju skaits – ja 2014. gadā tās bija 730 operācijas, tad pērn - jau 1750. Ne mazāk svarīgas ir pozitīvās pacientu atsauksmes, kas tiek saņemtas gan par ārstniecības kvalitāti, gan profesionālo un iejūtīgo Kurzemes Acu centra komandu un tās vadītāju Dr. Kasparu Ozolu.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram