18.01.2023.

Grupu nodarbības fizioterapeita vadībā – tagad arī grūtniecēm un māmiņām pēc dzemdībām

Turpinot paplašināt fizioterapijas grupu nodarbību klāstu, 2022. gadā atklātajā Kurzemes Rehabilitācijas centrā Ventspilī papildus ārstnieciskajai vingrošanai un nodarbībām baseinā uzsāktas arī vingrošanas nodarbības grūtniecēm un māmiņām pēc dzemdībām.

Fizioterapijas grupu nodarbības vadīs Kurzemes Rehabilitācijas centra fizioterapeiti.

Visas nodarbības vada fizioterapeiti, un lai tās apmeklētu, nepieciešama ģimenes ārsta izziņa ar atļauju veikt fiziskās aktivitātes, savukārt grūtniecēm – uzraugošā ginekologa vai vecmātes izziņa. Dalībai nodarbībās nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 63624727.

Fizioterapijas nodarbības zālē pieaugušajiem

Nodarbības fizioterapeita vadībā rekomendējamas vispārējā veselības stāvokļa uzlabošanai, fizisko īpašību uzlabošanai, fiziskās sagatavotības paaugstināšanai un stājas korekcijai.

Atkarībā no pacienta veselības stāvokļa, fizioterapijas nodarbības var tikt rekomendētas arī sirds un asinsvadu saslimšanu gadījumos, pacientiem ar paaugstinātu/pazeminātu asinsspiedienu, elpošanas saslimšanām, endokrīnajām saslimšanām, veģetatīva rakstura saslimšanām, svara problēmām vai miega traucējumiem. Fizioterapijas nodarbības pieredzējušu speciālistu uzraudzībā var atvieglot hroniskas muguras un muskuļu sāpes, kā arī mazināt saspringumu, galvassāpes un reiboņus. Fizioterapijas nodarbības nereti tiek rekomendētas arī pacientiem ar locītavu saslimšanām un deģeneratīvām izmaiņām organismā, pacientiem ar muskuļu vājumu, tai skaitā mazā iegurņa muskuļu vājumu.

Nodarbības - iepriekš piesakoties pa tālruni 63624727.

Maksa par dalību nodarbībā – 10 EUR. Nepieciešama ģimenes ārsta izziņa par pacienta veselības stāvokli. Iespējams iegādāties arī abonementu (10 reizes – 75 EUR). Grupā 4-10 dalībnieki.

Fizioterapijas nodarbības baseinā pieaugušajiem

Fizioterapijas nodarbības baseinā uzlabo vispārējo veselības stāvokli, paaugstina slodzes izturību, uzlabo miega kvalitāti un mentālo veselību.

Atkarībā no pacienta veselības stāvokļa nodarbības baseinā īpaši rekomendējamas pacientiem ar hroniskām muguras sāpēm, locītavu un muskuļu sāpēm, palielinātu ķermeņa svaru vai veģetatīva rakstura saslimšanām.

Kurzemes Rehabilitācijas centrā izbūvētais Latvijā unikālais baseins ar paceļamo grīdu un caurredzamu stikla sienu nodrošina, ka baseina dziļums tiek pielāgots pacientiem un vingrojumu specifikai, savukārt speciālists var uzraudzīt vingrojumu izpildi, arī neatrodoties baseinā.

Nodarbības - iepriekš piesakoties pa tālruni 63624727.

Maksa par dalību nodarbībā – 10 EUR. Nepieciešama ģimenes ārsta izziņa par pacientes veselības stāvokli. Iespējams iegādāties arī abonementu (10 reizes – 75 EUR). Grupā 3-4 dalībnieki.

Fizioterapijas nodarbība grūtniecēm – no 12. grūtniecības nedēļas

Grūtnieču vingrošana grupā, ko Kurzemes Rehabilitācijas centrā topošajām māmiņām ar uzraugošā ginekologa vai vecmātes izziņu iespējams apmeklēt no 12. grūtniecības nedēļas, sniedz ne tikai pozitīvas emocijas, bet tām ir arī būtiska loma māmiņas labsajūtas un veselības uzlabošanā.

Kustību ietekmē uzlabojas asinsrite, pašsajūta, tiek kontrolēts ķermeņa svars, mazinās tūska, kā arī uzlabota elpošana, kam ir īpaša nozīme dzemdību procesā.

Nodarbības - iepriekš piesakoties pa tālruni 63624727.

Maksa par dalību nodarbībā – 8 EUR. Nepieciešama uzraugošā ginekologa vai vecmātes izziņa par pacientes veselības stāvokli. Iespējams iegādāties arī abonementu (10 reizes – 60 EUR). Grupā 4-6 dalībnieki.

Fizioterapijas nodarbība māmiņām pēc dzemdībām – iespēja līdzi ņemt mazuli

Pēc dzemdībām, kad ķermenis piedzīvojis straujas pārmaiņas, fizioterapijas nodarbības māmiņai var palīdzēt ātrāk atjaunot un uzlabot fizisko veselību un pašsajūtu. Lai māmiņām būtu ērtāk ieplānot laiku nodarbībām, uz Kurzemes Rehabilitācijas centra pēcdzemdību nodarbībām iespējams nākt kopā ar mazuli. Nodarbības paredzētas pēcdzemdību periodā (sākot ar 7.nedēļu pēc dzemdībām līdz mazuļa pusotram gadam).

Fizioterapijas nodarbības pēc dzemdībām atkarībā no pacientes veselības stāvokļa nostiprina muskuļus un saites, kas izstiepušās grūtniecības laikā, veicina fiziskās formas atgūšanu, uzlabo pašsajūtu, stabilizē sirds un asinsvadu sistēmu, uzlabo gremošanas sistēmas darbību, normalizē liekā šķidruma izvadi, mazinot tūsku, atvieglo muguras sāpes un saspringumu, stiprina iegurņa pamatnes muskulatūru, kā arī koriģē stāju.

Nodarbības - iepriekš piesakoties pa tālruni 63624727.

Maksa par dalību nodarbībā – 8 EUR. Nepieciešama ginekologa vai ģimenes ārsta izziņa par pacienta veselības stāvokli. Iespējams iegādāties arī abonementu (10 reizes – 60 EUR). Grupā 4-8 dalībnieki.

Uz tikšanos nodarbībās Kurzemes Rehabilitācijas centrā! Būsim aktīvi un veseli!