Facebook pixel
26.05.2023.

Individuāla pieeja katram mazulim fizioterapijas nodarbībās Kurzemes Rehabilitācijas centrā Ventspilī

 
Ventspils slimnīca

Kurzemes Rehabilitācijas centrā Ventspilī pieejamas fizioterapijas nodarbības mazuļiem līdz 1 gadu vecumam, turklāt – speciālistu uzraudzībā tās norit īpaši pielāgotā fizioterapijas zālē vai baseinā.

Pie centra fizioterapeitiem jaunie vecāki var vērsties gadījumos, ja mazulim novērots paaugstināts vai pazemināts muskuļu tonuss, iedzimtas pataloģijas, piemēram, gūžu displāzija, greizais kakls, kā arī pēc dzemdību laikā iegūtām traumām. Gadījumos, ja mazuļu attīstība norisinās neatbilstoši sava vecuma posmam, nodarbības būs īpaši vērtīgas.

Lai mazulis justos droši un nodarbība raisītu pozitīvas emocijas, centra specializētajā un īpaši pielāgotā fizioterapijas zālē, speciālisti izmanto dažādas metodes un inventāru – gumijas bumbas ar atšķirīgu reljefu, attīstošas un muzikālas rotaļlietas.

Fizioterapijas nodarbības baseinā sniedz būtisku uzlabojumu visai mazuļa muskulatūrai. Baseina telpā tiek uzturēta nepieciešamā gaisa un ūdens temperatūra, lai mazulim atrodoties ūdenī, visu nodarbības laiku būtu silti. Baseinā drīkst atrasties arī vecāki, kas rada papildus drošības sajūtu mazulim un ļauj pilnībā izbaudīt peldēšanās prieku visas nodarbības garumā.


Kurzemes Rehabilitācijas centra fizioterapeites rekomendē nodarbības jaunajiem vecākiem un viņu mazulīšiem, lai pareizi apgūtu arī Hendlinga paņēmienus – kā ikdienā ergonomiski pareizi aprūpēt mazuli, lai veicinātu motoro prasmju un emocionālo attīstību, kā arī pasargātu pašus vecākus no muskuļu pārslodzes.

Pieteikties nodarbībai, iespējams zvanot uz Kurzemes Rehabilitācijas centru pa tālruni 636 24727 vai ierodoties klātienē. Lai apmeklētu nodarbību, līdzi jāņem ģimenes ārsta vai cita ārsta speciālista nosūtījums.

Ja paredzēts apmeklēt nodarbību fizioterapijas zālē, vēlams ierasties ērtā apģērbā un līdzi ņemt vienreizlietojamos autiņus, savukārt, ja nodarbība paredzēta baseinā – peldlietas, dvieli un ūdens necaurlaidīgas autiņbiksītes mazulim.

Kurzemes Rehabilitācijas centrā pieejamas individuālās un grupu fizioterapijas nodarbības gan pieaugušajiem, gan bērniem. Centrā izbūvēta plaša fizioterapijas zāle ar specializētiem rehabilitācijas trenažieriem, kur pacienti var darboties gan paši, gan speciālistu uzraudzībā.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram