Facebook pixel
01.06.2024.

Jauno vecāku pieredzes stāsts. Madara Grēgere: “Jutu, ka būšu drošās rokās”

Pirms mēneša – 1. maija pēcpusdienā – pasauli pirmoreiz ieraudzīja mazā Megana. Šodien, kad Meganai aprit viens mēnesis, mazulītes māmiņa Madara Grēgere dalās viņas ģimenes dzemdību pieredzē Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā.

“Mans noliktais dzemdību datums bija 24. aprīlis, bijām plānojuši, ka dzemdēšu Rīgā, bet izvēlējāmies pirms dzemdībām pavadīt laiku laukos Valdemārpilī un sapratu, ka tuvāk būs Ventspils, un, tā kā pati esmu dzimusi Ventspilī, tad vēl jo vairāk beigās izlēmām par labu Ventspilij,” stāstu sāk Meganas māmiņa Madara.

24.aprīlī ģimene devās uz tonīšu pārbaudi Ventspilī un vecmāte Aija teica – ja nekas nesāksies, tad jāstājas slimnīcā 29. aprīlī. “Mazā dāma nekur nesteidzās, tāpēc vēl pēdējās dienas pabaudījām laukos un 29. aprīlī ar visām dzemdību somām un labu garastāvokli stājāmies iekšā slimnīcā.

Jau no pirmās dienas jutu ļoti labu attieksmi no Dzemdību nodaļas personāla, tāpēc jutu, ka būšu drošās rokās. Sākotnēji gan nekas neliecināja par dzemdību sākumu, tāpēc speciālisti sniedza atbalstu un dežurējošais dakteris teica, ka turpinām gaidīt. Tad nu 1. maija naktī ap 2.30 man sākās sāpes, kuras kļuva arvien spēcīgākas un plkst. 6.00 palūdzu epidurālo anestēziju. Ap pusdienlaiku daktere nolēma par labu ķeizaram. Tad nu plkst. 14.20 piedzima ilgi gaidītā meitiņa peciņa Megana Muzikante – Spēlmane,” par mirkli pirms tikšanās stāsta māmiņa.

“Sajūtas bija neaprakstāmas, protams, bija jūtams pēcķeizara dullums, bet rūpes par meitiņu uzņēmās un tas lieliski sanāca manam topošajam vīram Adrianam.”

Par mazulītes vārdu Madara stāsta, ka vārds Megana pie atnācis jau grūtniecības laikā. To izdomājis Madaras līgavainis Adrians, un pie šī vārdiņa ģimene arī palikusi, uzrunājot meitiņu vārdā jau gaidību laikā.

“Jau paskrējis mēnesītis vecāku lomā, un mēs baudām katru mīļu brīdi. Tagad es saprotu to, ko cilvēki man bija teikuši, ka nekas dzīvē nav svarīgāks par savu bērniņu.  Liels paldies dzemdību nodaļas personālam, kas 1. maijā man ielika klēpī mūsu mazo brīnumiņu. Paldies vecmātei Aijai Ziemelei, dakterei Natālijai Lapai un māsiņai Valdai Štraubei. Atvadoties no slimnīcas, personāls teica: "Uz tikšanos nākamreiz!", uz ko atbildēju: "Noteikti!" ” veltot pateicības vārdus personālam, pieredzes stāstu noslēdz Madara.

Vecāki tika uzrunāti pēc dalīšanās ar savu pieredzi Facebook, pieminot ierakstā Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu. Ventspils slimnīca aicina māmiņas dalīties savā dzemdību stāstā, atzīmējot Instagram stāstā vai ierakstā @dzimis_ventspili vai Facebook ierakstā Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu, tā iedvesmojot arī citas māmiņas!

Ventspils Dzemdību nodaļu kā vietu, kur piedzīvot pirmo tikšanos ar savu bērniņu, izvēlas māmiņas no visas Latvijas. Ventspils slimnīcā iespējamas gan tradicionālās, gan ģimenes, gan ūdens dzemdības kvalificētu ārstu, pieredzējušu, gādīgu vecmāšu aprūpē, mājīgā vidē ar mūsdienīgu aprīkojumu.

Dzemdību nodaļa
Ventspils slimnīca
Ventspils slimnīca, Inženieru iela 60
+371 63624404 (Tālrunis)
Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram