07.09.2022.

Ko likt Dzemdību somā? – iesaka Ventspils dzemdību speciālisti

Gatavojoties skaistajam notikumam – bērniņa nākšanai pasaulē, ir būtiski laicīgi sakārtot dzemdību somu dzemdībām un pirmajām pēcdzemdību dienām, kas jāpavada slimnīcā. Ventspils Dzemdību nodaļas speciālisti un vecmātes sniedz rekomendācijas, ko būtu nepieciešams ņemt līdzi, dodoties uz Dzemdību nodaļu.

“Topošajai māmiņai dzemdību somu vajadzētu sagatavot līdz 36-37 grūtniecības nedēļai. Domājot un uztraucoties par mazulīša veselību un komfortu, aicinām neaizmirst arī pašām par sevi – noteikti vajadzētu izvēlēties ērtu, viegli uzvelkamu naktskreklu, kā arī atcerēties somā ielikt ūdeni un nelielas uzkodas – cepumus vai kādu jogurtiņu.’’

Vecmāte Gunta Cērpa

Ierodoties Dzemdību nodaļā, svarīgi, lai topošajai māmiņai līdzi būtu personu apliecinošs dokuments, kā arī Mātes pase, kur iekļauta visa būtiskākā informācija par sievietes un mazulīša veselības stāvokli un attīstību.

Kas nepieciešams topošajai māmiņai:

1. Ērts naktskrekls vai T-krekli ( Viens dzemdībām, viens pēcdzemdību laikam). Dzemdību nodaļā māmiņām pieejami arī slimnīcas krekli;
  2. Halāts;
  3. Čības;
  4. Apakšveļa, zeķītes;
  5. Pieaugušo cilvēku XL izmēra pamperi (Vismaz vienu pamperu ar klipšiem, trīs pamperbikses);
  6. Higiēniskās paketes (Pēcdzemdību vai lielāka izmēra parastās paketes);
  7. Mazais frotē dvielītis;
  8. Personīgās higiēnas piederumi;
  9. Ūdens pudele (Ērtākai lietošanai iesakām sporta veida pudeles, kurām nav skrūvējamu korķu);
  10. Ziede krūšu galiem;
  11. Nauda.

Kas nepieciešamas bērniņam:

1. Ģimenes ārsta izziņa bērnam;
  2. Cepurītes;
  3. Krekliņi;
  4. Jaciņas, rāpulīši, biksītes vai bodijs;
  5. Vilnas zeķītes;
  6. Jaundzimušo autiņbiksītes;
  7. Vienreizējie paladziņi vai autiņi;
  8. Mitrās salvetes, bērnu ziepītes;
  9. Vate;
  10. Frotē dvielis.

Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā pieejama arī virtuvīte ar ledusskapi un tējkannu, tāpēc māmiņa droši var ņemt līdzi tēju vai kafiju.

Ventspils Dzemdību nodaļā iespējamas gan tradicionālās, gan ūdens dzemdības kvalificētu ārstu un pieredzējušu, gādīgu vecmāšu aprūpē, mājīgā vidē ar mūsdienīgu aprīkojumu. Esat mīļi gaidīti piedzīvot pirmo tikšanos ar savu bērniņu Ventspils slimnīcā!