Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī piegādātas piecas jaunākās paaudzes nieru aizstājterapijas iekārtas Fresenius 5008S CorDiax, kas ir gan drošas pacientiem, gan atvieglo personāla ikdienas darbu. Jaunās iekārtas īpaši izstrādātas, lai maksimāli pielāgotos dabisko nieru funkcijām, veicot gan toksisko vielu izvadīšanu, gan asins šķīduma apmaiņu, tādējādi samazinot nefunkcionējošo nieru ietekmi uz sirdi un asinsvadiem, kā arī uz citiem orgāniem un audiem.
Iekārtas pielāgojas asinsvada pieejai, pie kuras pieslēgta sistēma, kā arī nodrošina maināmā ūdens apjoma maksimāli iespējamo devu. Ja adata procedūras laikā no asinsvada pieejas izkrīt, iekārta automātiski reaģē, raidot skaņas trauksmes signālu, tādējādi nevēršot asins zudumu. Iekārtas kontrolē dialīzes devu un informē personālu par procedūras efektivitāti, kā arī procedūras laikā kontrolē pacienta temperatūru un asinsvadu pieejas funkciju, padarot katru procedūru maksimāli efektīvu. Pirms procedūras iekārtas ieslēdzas automātiski, savukārt, procedūrai noslēdzoties, tās automātiski arī izslēdzas.
Mūsdienīgām iekārtām jābūt ne tikai maksimāli drošām, bet arī efektīvām resursu patēriņa ziņā. Fresenius 5008S CorDiax patērē par 30% mazāk elektroenerģijas un 3-5 reizes mazāk ūdens, salīdzinot ar iepriekšējo paaudžu iekārtām. Iegādātās iekārtas nodrošina maksimālu nieru funkcijas aizvietošanu par optimālām izmaksām.
Kurzemes Nieru aizstājterapijas centrs atklāts 2016. gadā, un tas darbojas gan Ventspils slimnīcā, gan tās filiālē Talsos. Ņemot vērā cilvēku dzīvildzes palielināšanos un citus faktorus, diemžēl nieru slimības pacientiem tiek diagnosticētas aizvien biežāk.
2022.gadā paplašināta Talsu filiāles hemodialīzes nodaļa, kur šobrīd pacientiem pieejamas divas zāles – viena ar 6 pacientu vietām un otra ar 2 pacientu vietām infekciozajiem pacientiem. Pērn slimnīcā veikti 4,5 tūkst. hemodialīzes seansu, t.sk. 1,5 tūkst. Talsos.
Hemodialīze ir nieru aizstājterapijas metode, ko veic gadījumos, kad slimās nieres vairs nav spējīgas pašas veikt organisma attīrīšanas funkciju. Hemodialīzes seansa laikā no organisma tiek izvadīti kaitīgie vielmaiņas produkti un liekais šķidrums, izmantojot dialīzes aparātu, ko sauc par mākslīgo nieri.