Facebook pixel
01.08.2022.

No 1. augusta epidurālā anestēzija dzemdībās pieejama bez maksas

 
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
 
Ventspils slimnīca

No 1. augusta Ventspils slimnīcā, tāpat kā citās ārstniecības iestādēs, epidurālā anestēzija dzemdībās tiks nodrošināta bez maksas – tā tiks apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem.

Bezmaksas epidurālo anestēziju māmiņa varēs saņemt ne tikai gadījumos, kad to rekomendē speciālisti, bet arī gadījumā, ja vēlmi par atsāpināšanas pielietošanu izteikusi pati sieviete.

Lēmumu par to, vai konkrētajā dzemdību gadījumā atsāpināšanai nav kontrindikāciju jeb medicīniska iemesla atsāpināšanas neveikšanai (iespējams ļoti retos gadījumos), pieņems dzemdību iestādes speciālists vai anesteziologs. Vienlaikus sieviete varēs atteikties no atsāpināšanas pielietošanas.

Attiecībā uz valsts apmaksātu epidurālo anestēziju labākā ziņa ir tā, ka atsāpināšana dzemdību laikā būs pieejama arī māmiņām, kuras pašas to nevarētu atļauties.

Vecākā vecmāte Baiba Mincenberga

Lai izslēgtu jebkādas interpretācijas iespējas par valsts apmaksātas epidurālās anestēzijas pielietošanu atbilstoši noteiktām medicīniskajām indikācijām (tostarp, interpretācijas par šogad iekļauto indikāciju ‒ sāpju radītu paniku (uztraukumu un bailēm)), no 1. augusta medicīnisko indikāciju saraksts valsts apmaksātas dzemdību epidurālās anestēzijas saņemšanai tiek atcelts.

Kā norāda Veselības ministrija - epidurālā anestēzija dzemdībās par valsts līdzekļiem tiek sniegta arī pārējās Baltijas valstīs, kurās līdzīgi kā Latvijā ir nepietiekams anesteziologu skaits. Anesteziologu trūkums nozarē risināms ar citām metodēm, nevis sašaurinot pakalpojuma saņēmēju skaitu. Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests kopīgi ar ārstniecības iestādēm strādās pie tā, lai novērstu gadījumus, kad anesteziologs nav pieejams atsāpināšanas veikšanai dzemdībās aizņemtības dēļ operāciju zālē vai citos neatliekamos gadījumos.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram