Facebook pixel
15.11.2023.

Noslēdzies veselīga uztura programmas pirmais kurss

 
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
 
Ventspils slimnīca

Oktobra izskaņā noslēdzās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas speciālistu izstrādātās praktiskās veselīga uztura programmas “Ēst bez bažām” kurss, kas septiņu otrdienu vakaru garumā klātienē notika Kurzemes Rehabilitācijas centrā.

Programmai pieteicās 11 dalībnieki, vēloties mainīt uztura paradumus, uzlabot vispārējo veselības stāvokli vai zaudēt svaru. Noslēguma nodarbībā dalībnieki atzina, ka ieguvumi ir dažādi un katram savi – programmas laikā pazeminājies asinsspiediens, mazinājies nogurums, noregulējusies vēdera izeja, mazinājusies kāre pēc saldumiem. Dalībnieki arī atzīst, ka gūst vairāk enerģijas, pēc pusdienām vairs nejūtas miegaini un vakarā nejūt vēlmi našķēties. Ieguvumi ir arī psiholoģiski – mazinājusies vainas sajūta pēc ēdienreizēm. Tāpat dalībnieki iekļāvuši savā ikdienā vairāk pastaigu vai citas fiziskās aktivitātes.

Dalībniekiem bija iespēja sertificētu speciālistu – uztura speciālista, fizioterapeita un klīniskā psihologa – uzraudzībā iepazīt savu ķermeni, iegūt zināšanas, kas palīdz ieviest ikdienā vēlamās pārmaiņas, kā arī satikt domubiedrus un atbalsta komandu.

Dalībnieki tika aicināti iepazīt sevi caur emociju un ēšanas uzvedības spektru. Nodarbībās tika apgūta izpratne par uzturu, sakārtota kustību bāze līdz ķermeņa un prāta balansam, tāpat tika apgūtas veselīgas stresa pārvarēšanas metodes.

Uztura speciālistes Elīzas Madaras Treijas vadībā dalībnieki apguva, kā gudri plānot ikdienas uzturu, neskaitot kalorijas, bet pielietojot apzinātību un zināšanas par uzņemtās pārtikas enerģētisko un uzturvērtību.

Klīniskā psiholoģe Marina Sokola - Nazarenko palīdzēja atpazīt savu ēšanas uzvedību, uzzināt, kā vadīt emocijas un domas, kā arī sakārtot attiecības ar ēdienu un sākt ēst intuitīvi.

Fizioterapeite Ilze Brutāne demonstrēja ikdienas vingrinājumu kompleksu veselam un spēcīgam ķermenim.

Dalībnieki atzinīgi novērtējuši arī nodarbību vadītāju sadarbību, pozitīvo gaisotni un nodarbību saturu. Iespējams, ka šāda vai līdzīga satura programmas tiks īstenotas arī nākotnē.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram