Facebook pixel
26.04.2022.

Noslēgumam tuvojas Hemodialīzes nodaļas atjaunošana slimnīcas Talsu filiālē

 
Talsu filiāle

Pagājušā gada nogalē uzsāktās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles Hemodialīzes nodaļas izbūves un atjaunošanas darbi tuvojas noslēgumam.

Šobrīd hemodialīzes pacientu ārstēšana Talsos notiek pie pieciem hemodialīzes aparātiem, savukārt jaunajā, izbūvētajā Hemodialīzes nodaļā paredzētas divas zāles - viena ar 6 pacientu vietām un otra ar 2 pacientu vietām - infekciozajiem pacientiem. Izvietojot Hemodialīzes nodaļu 1.stāva ambulatorajā zonā, tiks nodalītas stacionāro un ambulatoro pacientu plūsmas, kas ir būtiski no epidemioloģiskās drošības viedokļa. Nodaļā izveidota arī jauna hemodialīzes ūdens sagatavošanas telpa ar jaunām iekārtām, tiks piegādātas hemodialīzes iekārtas  un  aprīkojums, kā arī ierīkota ērta pacientu apskates un manipulāciju vieta.

Kā stāsta Talsu filiāles Hemodialīzes nodaļas atbildīgais ārsts Dr.Zviedrītis, nieru slimības pacientiem tiek diagnosticētas aizvien biežāk, kas cieši saistīts ar cilvēku dzīvildzes palielināšanos, radot nieru mazspēju dažādās pakāpēs. Līdz ar paplašinātās nodaļas izbūvi, jauniegādātajām iekārtām un aprīkojumu tiks atvieglots nieru pacientu aizstājterapijas seanss un personāla darbs.

Hemodialīze ir nieru aizstājterapijas metode. To veic gadījumos, kad slimās nieres vairs nav spējīgas pašas veikt organisma attīrīšanas funkciju. Hemodialīzes seansa laikā no organisma tiek izvadīti kaitīgie vielmaiņas produkti un liekais šķidrums, izmantojot dialīzes aparātu, ko sauc par mākslīgo nieri. Procedūra pacientiem notiek trīs reizes nedēļā pa četrām stundām.

Līdz ar jaunās nodaļas izveidi hemodialīzes pakalpojumi kļūs iedzīvotājiem pieejamāki un nodrošinās mūsdienīgu veselības aprūpi tuvu savai dzīves vietai.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram