Facebook pixel
01.03.2022.

Atklātas jaunās, paplašinātās Dzemdību zāles

 
Ventspils slimnīca

Otrdien, 1. martā, Ventspils slimnīcā notika svinīga paplašināto Dzemdību zāļu atklāšana. Jaunās iespējas jau kopš februāra var izbaudīt un novērtēt māmiņas, un par uzlabojumiem gandarīts arī personāls. Tieši māmiņas un vecmātes bija tās, kuru viedoklis bija noteicošais uzlabojumu īstenošanā.

Primāri Dzemdību zāles paplašinātas, lai dzemdību laikā brīvi justos gan māmiņa, gan speciālisti, kuri visa procesa laikā aprūpē māmiņu un mazuli. Māmiņu atbalstīt tagad būs ērtāk arī partnerim, kurš piedalās ģimenes dzemdībās.

Zālēs tagad ir pieejami slingi un vingrošanas bumbas, kas labprāt tiek izmantots dzemdību laikā.

Turpinot ziedu tematiku, - arī jaunās Dzemdību zāles ieguvušas īpašu dizainu, un šobrīd māmiņas dzemdības piedzīvo Rožu zālē vai Pļavas ziedu zālē. Māmiņas īpaši novērtē slingus un vingrošanas bumbas, kas izvietotas abās jaunajās zālēs.

No medicīniskā viedokļa būtiski, ka dzemdību zālēs pēc to paplašināšanas ir iespēja ievietot jaundzimušo reanimācijas galdus. Līdz ar zāļu paplašināšanu radīts arī vides pieejamības prasībām atbilstošs plašs un pielāgots sanitārais mezgls, un remontdarbi veikti ķeizargriezienu operāciju zālē.

Svinīgajā atklāšanā piedalījās Ventspils valstspilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš, domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs, ārsts, Saeimas deputāts Gundars Daudze, kā arī, protams, Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas speciālisti. Visi klātesošie Dzemdību nodaļai vēlēja daudz bērniņu un laimīgu māmiņu!

Domes pārstāvji Dzemdību nodaļai bija sarūpējuši brīnišķīgu dāvanu – sēžammaisu, kam vieta tiks atvēlēta plašajā Dzemdību zālē, kur jaunā māmiņa atelpas brīžos varēs relaksēties.

Būvdarbus veica SIA “Pilsbūve”, bet būvuzraudzību - SIA “Lakalme”. Būvniecības kopējas izmaksas ir 104 tūkst. eiro, no kurām 85% ERAF, 9% valsts budžeta un 6% Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas finansējums.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīca lepojas ar profesionāliem un gādīgiem ārstiem un vecmātēm, mūsdienīgu, augsta līmeņa aprīkojumu, kā arī ērtu un mājīgu vidi. Ventspilī pieejamas gan tradicionālās dzemdības, gan ūdensdzemdības. Būtiskākais, par ko gādā slimnīca-, lai pirmā satikšanās ar bērniņu būtu patīkama un droša! Un Dzemdību zāļu paplašināšana bija nozīmīgs solis vēl mūsdienīgāku apstākļu radīšanā – šobrīd vietas pietiek gan aprīkojumam, gan arī nu jau par Dzemdību nodaļas ikdienu kļuvušajām ģimenes dzemdībām-, klātesot arī partnerim.

Katrai māmiņai sava pēcdzemdību palāta

Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā katrai jaunajai māmiņai ir sava palāta – ar visu nepieciešamo bērniņa aprūpei un māmiņas labsajūtai. Palātas ir mājīgas un rotātas ar ziedu motīviem. Katrā palātā ir duša un labierīcības, kā arī pieejams bezvadu internets.

Protams, arī tētim ir iespēja šai laikā būt kopā ar māmiņu un bērniņu. Izvēloties ģimenes palātu, gan dzemdībās, gan visu pēcdzemdību periodu arī pavadošā persona var būt kopā ar māmiņu un mazulīti.

Sagaidot trešo un nākamos bērniņus, uzturēšanās paaugstināta komforta palātā jaunajai ģimenei ir dāvana no slimnīcas.

Ūdensdzemdības

Ventspils Dzemdību nodaļas Jūras zālē atrodas Dzemdību vanna. Dzemdības ūdenī ir bez maksas, šajā gadījumā gan obligāts nosacījums ir  līgums ar izvēlēto vecmāti, kura ir līdzās un uzrauga dzemdību procesu.

Ja māmiņai ir vēlme radīt īpašu noskaņu, tad tas tiek respektēts un iespēju robežās dzemdību zālē atmosfēra tiek radīta ar ziedu aromātiem, svecēm vai mūziku. Arī šādas detaļas tiek izrunātas konsultācijā pirms dzemdībām.

Dzemdību vannu relaksācijai sieviete var izmantot brīdī, kad jau ir sākusies aktīva dzemdību darbība. Vannā iespējams vienkārši atslābināties kontrakciju laikā vai izmantot to tieši dzemdību noslēguma fāzē.

Dzemdības ar pieredzējušu speciālistu atbalstu

Slimnīca iesaka noslēgt līgumu ar izvēlēto vecmāti, lai jau laikus izrunātu vēlamo dzemdību gaitu, visus neskaidros jautājumus un jau labu laiku pirms dzemdībām sajustu saikni ar speciālistu, kurš būs līdzās, piedzīvojot īpašo notikumu.

Visas Ventspils Dzemdību nodaļas vecmātes ir pieredzējušas un saņēmušas neskaitāmi daudz pozitīvu atsauksmju no jaunajām māmiņām, tāpēc arī gadījumā, ja līgums ar vecmāti netiek slēgts – māmiņa saņem profesionālu atbalstu dzemdību norisē.

Māmiņas no visas Latvijas

Slimnīca aicina jaunos vecākus ne tikai no Ventspils un novada, bet arī no Kurzemes un visas Latvijas izvēlēties Ventspils slimnīcu kā vietu, kur laist pasaulē savu bērniņu. Pērn Ventspils slimnīcu kā savu dzemdību vietu izvēlējušās māmiņas no Ventspils un novada, kā arī no Kuldīgas, Talsiem, Liepājas, Rīgas, Jūrmalas, Valmieras un citiem reģioniem.

Profesionāls aprīkojums

2018. gadā Dzemdību nodaļā:

  • iegādāta fototerapijas iekārta;
  • iegādāta plaušu mākslīgās ventilācijas iekārta un sildīšanas matracis, kas tiek izmantots priekšlaicīgi dzimušajiem mazuļiem, lai palīdzētu uzturēt nepieciešamo siltumu;
  • ķeizargriezienu zālei iegādāts operāciju galds, operāciju lampa un anesteziologa konsole.

2019.gadā Dzemdību nodaļā iegādāta:

  • Ultrasonogrāfijas iekārta, kas nodrošina 2D, 3D un 4D vizualizāciju ultrasonogrāfiskajos izmeklējumos.

2020.gadā Dzemdību nodaļā iegādāta:

  • papildu dzemdību gulta gadījumā, ja topošajai māmiņai konstatēta saslimšana ar Covid -19 un nepieciešams māmiņu izvietot nodalīti no citām;
  • iegādātas 3 jaundzimušo gultiņas

Dzemdību nodaļas cenrādis

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram