28.10.2022.

Parakstīts līgums par Atveseļošanās fonda līdzfinansētā projekta īstenošanu.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca

2022.gada 28.oktobrī ir parakstīts līgums par Atveseļošanās fonda projekta īstenošanu.

Projekts paredz ieguldījumus medicīnas tehnoloģijās un infrastruktūras uzlabošanā Ventspils un Talsu slimnīcās. Projekta ietvaros plānots stiprināt mugurkaulāja ķirurģijas, oftalmoloģijas un uroloģijas profilu attīstību un hemodialīzes pakalpojuma pieejamību reģionā, kā arī turpināt 2014.-2020.gada Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda projekta ietvaros uzsākto rehabilitācijas profila mērķtiecīgu attīstību. Veiktie ieguldījumu stiprinās gatavību epidemioloģiskajām krīzēm un epidemioloģiskās drošības  paaugstināšanu.

Tā kā atbalsta piešķiršanas nosacījumi pieļauj projekta īstenošanas uzsākšanu pirms līguma ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēgšanas, projekta ietvaros jau ir noslēgti iepirkuma līgumi par kopējo summu 970 026 EUR jeb 43% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām:

• par aprīkojuma piegādi Oftalmoloģijas profila stiprināšanai Ventspilī un Talsos par kopējo summu 542 171 EUR;
  • par C-loka rentgena iekārtas Kurzemes Mugurlaula ķiruģijas centra vajadzībām piegādi par kopējo summu  344 850  EUR.

Plānots, ka minētās  iekārtas tiks piegādatās  nākamā gada sākumā.

• Savukārt Talsu filiāles hemodialīzes pakalpojuma pieejamības stiprināšanai š.g. jūnijā ir iegādātas 7 (septiņas) hemodiafiltrācijas iekārtas par kopējo summu 83 006 EUR apmērā jeb 3,65% no kopējām attiecināmajām izmaksām.

Jāatzīmē, ka SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” gan Ventspils slimnīcā, gan Talsu filiālē regulāri tiek pilnveidota infrastruktūra, nodrošinot iespēju pacientiem saņemt mūsdienīgus pakalpojumus. Infrastruktūras pilnveide tiek veikta, gan piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu, gan ar Ventspils pilsētas pašvaldības un Talsu novada pašvaldības finansējumu, gan ieguldot slimnīcas finanšu līdzekļus.