Facebook pixel
14.11.2022.

Pasaules Diabēta dienā atgādinām par veselīga uztura nozīmi

 
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
 
Ventspils slimnīca

Ventspils slimnīcā darbojas diabēta kabinets, kur valsts apmaksātas apmācības sniedz aprūpes māsa Violeta Pumpure. Pieteikties vizītei var jebkurš pirmā un otrā tipa diabēta grupas pacients ar ģimenes ārsta vai endokrinologa nosūtījumu.

Diabēta kabinetā iespējams veikt cukura līmeņa mērījumus ar glikometru, uzzināt vairāk par nepieciešamo medikamentu lietošanu, t.sk. insulīna lietošanas tehniku, uzglabāšanu un medikamentu termiņiem. Aprūpes māsa V.Pumpura pacientus informē arī par pacientam piemērotu uzturu, kā arī pēc uztura analīzes veikšanas palīdz izvēlēties veselīgus aizvietotājus pacienta iecienītajiem produktiem, piemēram, baltmaizes aizstāšanu ar pilngraudu produktiem.

Katram vismaz reizi pusgadā ieteicams veikt analīzes, lai noskaidrotu glikozes līmeni asinīs. Laicīga noviržu diagnostika var pasargāt no tālākas saslimšanas ar cukura diabētu. Īpaša uzmanība cukura līmeņa svārstībām jāpievērš cilvēkiem ar lieko svaru, vielmaiņas traucējumiem, kā arī bērniem.

Noteiktā diagnoze - cukura diabēts ir cieši saistīts ar pacienta dzīvesveidu. Bieži vien pacienti, kuriem konstatēts otrās grupas diabēts, ar pareiza, sabalansēta uztura palīdzību un nepieciešamo korekciju ieviešanu savā ikdienā var būtiski uzlabot savu pašsajūtu, kā arī nepieļaut tālāku komplikāciju attīstību.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram