Facebook pixel
11.03.2022.

Pasaules līmeņa aprīkojums Kurzemes Acu centrā

 
Ventspils slimnīca
 
Talsu filiāle
 
Liepāja

Piektdien, 11. martā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis un Kurzemes Acu centra vadītājs Kaspars Ozols iepazīstināja ar plašajām acu diagnostikas un ārstēšanas iespējām Kurzemes Acu centrā Ventspilī, Talsos, Kuldīgā un Liepājā.

Kurzemes Acu centru mērķtiecīgi vada oftalmologs Kaspars Ozols, koordinējot speciālistu piesaisti, definējot attīstības virzienus un nepieciešamo aprīkojumu, arvien paplašinot un pilnveidojot pakalpojumus.

2021.gadā Kurzemes acu centram iegādāts pasaules līmeņa OCT (optiskās koherences tomogrāfs) un Fundus kamera. Šo iekārtu iegāde noslēdza padziļinātās acu izmeklēšanas kompleksa atjaunināšanas procesu. Šobrīd Kurzemes Acu centrā pieejama pasaulē modernākā aparatūra acu slimību diagnostikai un novēršanai. Iekārtu izgatavotājs ir kompānija Zeiss, kas ir viens no lielākajiem oftalmoloģisko iekārtu ražotājiem pasaulē un zināms ar savām inovācijām un Vācijai raksturīgo kvalitāti.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī Kurzemes acu centrs tika atvērts 2014.gadā. Šobrīd centrs darbojas Ventspilī, Talsos un kopš pagājušā gada arī Liepājā un Kuldīgā. Kopš centra darbības uzsākšanas pacientu skaits ir dubultojies, šobrīd sasniedzot 15 tūkst. gadā. Centra attīstību apliecina arī veikto glaukomas, kataraktas un citu acu slimību operāciju skaits – ja 2014. gadā tās bija 730 operācijas, tad pērn - jau 1750. Ne mazāk svarīgas ir pozitīvās pacientu atsauksmes, kas tiek saņemtas gan par ārstniecības kvalitāti, gan profesionālo un iejūtīgo Kurzemes Acu centra komandu un tās vadītāju Dr. Kasparu Ozolu.

Kurzemes acu centrā diagnostikai pieejamais aprīkojums:

Zeiss Cirrus 6000 OCT – modernākais optiskās koherences tomogrāfs pasaulē, kas līdz mikrometra precizitātei var izmērīt tīklenes un redze nerva izmaiņas acs iekšienē. Pateicoties jaunai OCTA (OCT angiogrāfija) funkcija ir iespējams vizualizēt visus smalkos acs asinsvadus.

Zeiss Visucam 224 & clarus 700 – digitāla acs iekšienes fotografēšanas sistēmas, kas ļauj precīzi fiksēt acs stāvokli un izmaiņas.

ZEISS Humphrey Field Analyzer 3 – automatizēts perimetrs, kas precīzi ļauj diagnosticēt glaukomas stadiju un sekot līdzi slimības attīstībai.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram