27.09.2022.

Pirms 97 gadiem dibinātā Ventspils slimnīca turpina attīstību

1925. gada 27. septembrī tika dibināta Ventspils slimnīca. 2010. gadā, apvienojot Ventspils un Talsu slimnīcas, izveidota Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca -  daudzprofilu slimnīca, kas nodrošina iedzīvotājiem augsta līmeņa veselības aprūpi, sniedzot stacionāro, ambulatoro un neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī aktīvi iesaistoties jauno speciālistu sagatavošanā.

Ventspils slimnīca.
Filiāle Talsos.

Slimnīca Talsos tika uzbūvēta no jauna, savukārt Ventspils slimnīca ir pilnībā rekonstruēta. 2021.gada nogalē atvērts arī Kuldīgas Ambulatorais centrs. Speciālistu piesaiste, infrastruktūras un aprīkojuma pilnveide, kā arī pakalpojumu klāsta paplašināšana turpinās, lai iedzīvotājiem augsta līmeņa veselības aprūpes pakalpojumi būtu arvien pieejamāki.

Pērn slimnīcas diennakts stacionārā ārstēti vairāk nekā 7 tūkst. pacientu, bet ambulatoro medicīnisko palīdzību saņēmuši vairāk nekā 116 tūkst. pacientu.

Slimnīcas attīstībā būtiska nozīme ir Ventspils un Talsu pašvaldībām. Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome ik gadu piešķir finansējumu ap 100 tūkst. eiro apmērā jauno speciālistu stipendijām. Savukārt Talsu novada dome kā ik gadu – arī pērn piešķīrusi finansējumu aprīkojumam – 2021. gadā par 35 tūkst. eiro iegādāts mūsdienīgs operāciju galds Talsu filiālē. Šobrīd Ziemeļkurzmes reģionālā slimnīca ir viens no lielākajiem darba devējiem reģionā, - Ventspilī, Talsos un Kuldīgā strādā vairāk nekā 730 darbinieki, tai skaitā ārsti, māsas, parējais medicīnas personāls, atbalsta, administratīvais un saimnieciskais personāls.

Sadarbībā ar Ventspils Valsts 1. ģimnāziju un Talsu Valsts ģimnāziju slimnīca sniedz iespēju vidusskolēniem gūt pirmo ieskatu medicīnas specialitātēs. Slimnīca regulāri uzņem, apmāca un praktiskās iemaņas nodrošina praktikantiem un rezidentiem.

Nepārvērtējama loma slimnīcas attīstībā ir arī iespējai piesaistīt Eiropas Savienības un valsts līdzfinansējumu infrastruktūras projektu īstenošanai. Šobrīd, īstenojot ERAF līdzfinansēto projektu par kopējo summu vairāk nekā 14 milj. eiro kā Ventspils slimnīcā, tā arī Talsu filiālē tiek iegādāts augsta līmeņa medicīnas aprīkojums, veikti infrastruktūras pārbūves un atjaunošanas darbi. Šogad atklātas paplašinātās Dzemdību zāles Ventspils slimnīcā, kā arī paplašinātā Hemodialīzes nodaļa filiālē Talsos. Noslēgumam tuvojas arī Ventspils slimnīcas ceturtās operāciju zāles izbūve.

Paplašinātās dzemdību zāles.
Paplašinātā Hemodialīzes nodaļa Talsos.

Projekta ietvaros uzsākti vērienīgi Ventspils slimnīcas Uzņemšanas nodaļas un laboratorijas pārbūves darbi, kuru noslēgums plānots jau nākamajā gadā, bet jau pavisam drīz atklāsim Kurzemes Rehabilitācijas centru, vairāk nekā divas reizes paplašinot rehabilitācijas pakalpojumu klāstu un uzlabojot to pieejamību reģiona iedzīvotājiem

Uzņemšanas nodaļas / Laboratorijas vizualizācija.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca arvien turpina izzināt pacientu vajadzības un rast iespējas tās īstenot, tai skaitā novērtējot un atbalstot speciālistu ieteikumus un redzējumu dažādu ārstniecības profilu attīstībā reģionā.

Kurzemes Rehabilitācijas centrs.