Facebook pixel
07.04.2022.

Skolēni ēnu dienā iepazīst Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu

 
Ventspils slimnīca
 
Talsu filiāle

Trešdien, 6. aprīlī, 34 skolēni Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā ieradās uzzināt, kāda ir slimnīcas darba ikdiena. 15 skolēni Ventspilī un 19 – Talsos ēnoja gan ārstus un māsas, gan slimnīcas vadību un citus speciālistus.

Lielākā daļa skolēnu, kas ieradās ēnot slimnīcā, jau nolēmuši, ka nākotni vēlas saistīt ar medicīnu, taču daļai lēmuma pieņemšana vēl priekšā, tāpēc ēnu diena ir lieliska iespēja ne tikai redzēt, kā darbojas izvēlētās jomas speciālists, bet arī pajautāt un saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.

Ventspils slimnīcā skolēni ēnoja valdes priekšsēdētāju, galveno ārstu, oftalmologu, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstu, galveno medicīnas māsu un psihologu, savukārt Talsu filiālē – ķirurgu, anesteziologu – reanimatologu, fizioterapeitu, radiologu – diagnostu un medicīnas māsu.

Ēnu dienai noslēdzoties, skolēni pastāstīja, ka slimnīcā pavadītais laiks bijis aizraujošs, - interesanta bijusi gan pirmās palīdzības sniegšanas nodarbība, gan slimnīcu apskate, gan ielūkošanās dažādu slimnīcas nodaļu darba specifikā. Un protams, pēc jauniešu teiktā – labākā pieredze ēnu dienā slimnīcā bijusi redzēt ārsta darbu tuvplānā un sarunas ar speciālistiem. Pieredze, ko skolas solā iegūt nav iespējams!

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca pateicas skolēniem par dalību un aktīvo iesaisti, kā arī skolotājiem, kuri sagatavo mērķtiecīgus, zinošus un zinātkārus jauniešus, kā arī aicina skolēnus, domājot par savu nākotnes profesiju, izskatīt iespēju izvēlēties visos laikos pieprasīto veselības aprūpes virzienu.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram