Facebook pixel
11.01.2023.

Slimnīcas filiālē Talsos rentgenu iespējams veikt pieteikšanās dienā

 
Talsu filiāle

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas filiālē Talsos rentgenogrāfiskie (RTG) izmeklējumi tiek veikti katru darba dienu no 9.00 līdz 17.00, kā arī katru otro mēneša sestdienu no 9.00 līdz 12.00, nodrošinot, ka izmeklējums pacientiem pieejams uzreiz –  pieteikšanās dienā.

Rentgendiagnostikas kabinetā Talsos tiek veikti plaušu, vēdera pārskata, deguna blakusdobumu, kā arī ceļa locītavu, plecu locītavu, jostas skriemeļu u.c. ķermeņa daļu rentgena izmeklējumi.

Lai veiktu rentgenoloģisko izmeklējumu, nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums. Pieteikties izmeklējumam iespējams, iepriekš zvanot uz Talsu filiāles reģistratūru pa tālruni 632 59997 vai rakstot uz e-pastu - registratura.talsi@ventspils.lv

Pilnveidojot slimnīcas infrastruktūru, 2020. gada nogalē Talsu filiālē tika iegādāta mūsdienīga, digitāla rentgena iekārta SIEMENS Multix Impact ar integrēto video kameru attēlu centrēšanai, kā arī attēlu kvalitāti.

Iekārtā ir visas augstākās klases rentgena iekārtu funkcionalitātes – automātiskā centrēšanas saglabāšana, mainot galda un stāvstatīva augstumu; automātiskā diafragmēšana un automātiski maināma papildu rentgenstaru  filtrēšana. Šīs funkcionalitātes ievērojami samazina pacienta apstarošanu ar rentgena stariem. Iekārtas stāvstatīvam un pacienta galdam ir zema rentgenstaru aizture, kas starojuma devas samazina vēl vairāk.

Talsu slimnīcas Diagnostikas nodaļā tiek veikti daudzveidīgi diagnostiskie izmeklējumi –  rentgenogrāfiskie (RTG), ultrasonogrāfiskie (USG) izmeklējumi, datortomogrāfija (CT), ehokardiogrāfija, asinsvadu izmeklēšana, vēdera dobuma izmeklēšana, Holtera monitorēšana.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram