Facebook pixel
02.06.2022.

Slimnīcas Talsu filiālē atklāta paplašinātā Hemodialīzes nodaļa

 
Talsu filiāle

Ceturtdien, 2. jūnijā, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē atklāta paplašinātā Hemodialīzes nodaļa.

Talsos Hemodialīzes nodaļa darbojas kopš 2005. gada, savukārt kopš 2014. gada tā atrodas jaunatklātajās un mūsdienīgajās Talsu filiāles telpās, kur pacientiem līdz šim bija pieejami pieci hemodialīzes aparāti. Ņemot vērā cilvēku dzīvildzes palielināšanos un citus faktorus, diemžēl nieru slimības pacientiem tiek diagnosticētas aizvien biežāk, līdz ar to rodoties arī nepieciešamībai nodaļu paplašināt.

Šogad izbūvētajā Hemodialīzes nodaļā pacientiem pieejamas divas zāles - viena ar 6 pacientu vietām un otra ar 2 pacientu vietām - infekciozajiem pacientiem. Izvietojot Hemodialīzes nodaļu 1.stāva ambulatorajā zonā, tiek nodalītas stacionāro un ambulatoro pacientu plūsmas, kas ir būtiski no epidemioloģiskās drošības viedokļa. Nodaļā izveidota arī jauna hemodialīzes ūdens sagatavošanas telpa ar jaunām iekārtām, piegādātas hemodialīzes iekārtas un aprīkojums, kā arī ierīkota ērta pacientu apskates un manipulāciju vieta.

Paplašinātās nodaļas atklāšanā piedalījās Ventspils valstpilsētas pašvaldības domes, Talsu novada domes, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas pārstāvji, speciālisti un citi.

Hemodialīze ir nieru aizstājterapijas metode, ko veic gadījumos, kad slimās nieres vairs nav spējīgas pašas veikt organisma attīrīšanas funkciju. Hemodialīzes seansa laikā no organisma tiek izvadīti kaitīgie vielmaiņas produkti un liekais šķidrums, izmantojot dialīzes aparātu, ko sauc par mākslīgo nieri.

Procedūra pacientiem notiek trīs reizes nedēļā pa četrām stundām. Kurzemes Nieru aizstājterapijas centrs atklāts 2016. gadā, un tas darbojas gan Ventspils slimnīcā, gan tās filiālē Talsos. Gadā slimnīcā vidēji tiek veikti 5.6 tūkst. hemodialīzes seansu, t.sk. 1.4 tūkst. – Talsos.

Būvdarbus veica SIA “Samrode” un būvuzraudzību - SIA “Būves un būvsistēmas”. Būvniecības izmaksas ir 123 tūkst. eiro, iekārtas iegādātas par 83 tūkst. eiro, savukārt specializētās hemodialīzes pacientu gultas iegādātas par 35 tūkst. eiro.

Līdz ar jaunās nodaļas izveidi hemodialīzes pakalpojumi kļūst iedzīvotājiem pieejamāki un nodrošina mūsdienīgu veselības aprūpi tuvu savai dzīves vietai.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram