Facebook pixel
01.04.2022.

Talsu filiālē pārtrauc Covid19 pacientu stacionēšanu

 
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca

Ņemot vērā, ka Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī un tās filiāle Talsos darbu var koordinēt vienoti, nolemts, ka stacionēto pacientu skaita samazināšanās rezultātā, no 1. aprīļa iespējams neturpināt Covid-19 pacientu stacionēšanu Talsos.

Līdz pagājuša gada oktobrim nebija nepieciešamības Covid-19 pacientus stacionēt arī Talsu filiālē, jo Ventspils slimnīcas kapacitāte bija pietiekama, turklāt tas būtiski neapgrūtināja citu pakalpojumu nodrošināšanu iedzīvotājiem. Tomēr 2021. gada oktobrī, visā Latvijā strauji pieaugot pacientu skaitam, slimnīcām bija nepieciešams palielināt Covid-19 pacientu ārstēšanas kapacitāti, un tika pieņemts lēmums – pacientus uzņemt arī filiālē Talsos.

Lielākais ar Covid-19 stacionēto pacientu skaits Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā bija vērojams pērn novembrī, kad Ventspils slimnīcā bija stacionēti 50 Covid-19 pacienti, bet filiālē Talsos sasniegta maksimālā noslodze – aizņemtas visas 10 šim mērķim paredzētās gultasvietas.

Tāpat kā līdz šim, nepieciešamības gadījumā Talsos būs iespējams stacionēt pēcCovid pacientus no Ventspils slimnīcas, kuri vairs nav infekciozi, bet kuriem nepieciešama arī turpmāka veselības aprūpe stacionārā. Būtiski, ka, epidemioloiģiskajai situācijai mainoties, slimnīcas Talsu filiālē iespējams operatīvi atjaunot Covid-19 pacientiem pielāgotās, aprīkotās gultasvietas un nodrošināt kvalitatīvu ārstēšanu.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram