Facebook pixel
01.06.2023.

Talsu filiālē pieejamas mūsdienīgas otolaringologu konsultācijas

 
Talsu filiāle

Gan pieaugušos, gan bērnus konsultē četri otolaringologi – Dr. Linda Muldere, Dr. Sabīne Okoroego, Dr.Jana Gorbača un Dr.Alise Adoviča.

Otolaringologs jeb LOR ir ārsts, kurš specializējies deguna, rīkles, aizdegunes un ausu slimību diagnostikā un ārstēšanā. LOR speciālista konsultācija nepieciešama, ja ikdienā piemeklējušas tādas veselības problēmas kā:

  • iesnas vai aizlikts deguns;
  • sāpes ausīs, dzirdes traucējumi;
  • sāpes kaklā, palielināti kakla limfmezgli;
  • sāpes deguna un sejas apvidū, ožas traucējumi;
  • balss izmaiņas vai aizsmakums;
  • troksnis vai nieze ausīs u.c. ar kakla, deguna un ausu orgānu darbību saistītas problēmas.

Otolaringologa kabinetā tiek veiktas arī tādas manipulācijas kā:

  • ausu sēru korķu skalošana;
  • peritonsilāra abscesa atvēršana;
  • deguna asinsvadu piededzināšana;
  • ārējo auss eju apstrāde ar medikamentiem.

Būtiski ir rūpēties par savu veselību ikdienā, kā arī doties pie speciālista savlaicīgi, ja radušās kādas sūdzības, lai izvairītos no akūtām deguna, kakla un ausu slimībām.

Otolaringologs Dr. Sabīne Okoroego

Vizītes laikā katrs pacients tiek izmeklēts individuāli -  tiek veikta deguna, mutes dobuma, rīkles, aizdegunes, balsenes un ausu apskate. Izmeklējumos tiek pielietota mūsdienīga aparatūra, kas sniedz plašas diagnostikas un ārstniecības iespējas. Ar otolaringologu darba vietas iestrādāto mikroskopa optiku iespējams saskatīt pat mazākās izmaiņas bungplēvītē, savukārt ar rigido un fleksiblo endoskopu iespējams izmeklēt gan deguna dobumu, gan rīkli un balseni.

Nepieciešamības gadījumā tiek veikti arī izmeklējumi –  dzirdes izmeklēšana ar kamertoņiem, audiometrija, timpanometrija, deguna dobuma un aizdegunes endoskopija u.c. izmeklējumi.

Gadījumos, ja pacientam jūtamas sāpes ausīs un kaklā, pēkšņs dzirdes zudums, svešķermenis degunā, ausīs vai kaklā vai arī ilgstošs balss piesmakums – nepieciešama steidzama speciālistu konsultācija. Ja vizītes laikā tiek konstatēts, ka pacientam nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, tiek nozīmēta plānveida operācija. Kopš 2021. gada plānveida otolaringoloģiskās operācijas tiek veiktas arī Talsu filiālē.

Pierakstīties uz konsultāciju pie speciālistēm iespējams, zvanot uz slimnīcas Talsu filiāles reģistratūru pa tālruni 632 59997. Atgādinām, ka lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu ir nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums.  

Talsu filiāle
Stendes iela 1, Talsi
+371 632 59997 (Reģistratūra)
+371 632 91600 (Administrācija)
Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram