Facebook pixel
16.11.2023.

Talsu filiālē pieejams pieraksts uz datortomogrāfiju un angiogrāfiju

 
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
 
Talsu filiāle

Talsu filiālē ir pieejams plašs izmeklējumu klāsts, tai skaitā arī dažādi datortomogrāfijas izmeklējumi ar kontrastvielu.

Datortomogrāfija ir viens no izmeklējumiem, kas piedāvā visvairāk informācijas par ķermeņa zonu, kam tā veikta. Izmeklējuma laikā tiek izmantoti rentgenstari, lai iegūtu vairākus divdimensiju un trīsdimensiju attēlus, ko speciālists izmanto, lai noteiktu slimības diagnozi un lemtu par ārstēšanu. Ja izmeklējumu veic ar kontrastvielu, tas palīdz detalizētāk izpētīt izmeklējuma apgabalu, kas ir īpaši svarīgi asinsvadu izpētē un ļaundabīgu veidojumu noteikšanā.

Datortomogrāfijas angiogrāfija ir specifiska asinsvadu izmeklēšanas metode, ko veic, lai noteiktu asinsvadu stāvokli. Veicot angiogrāfiju, skenēšanas laikā tiek ievadīta kontrastviela perifērajā vēnā. Talsu filiālē angiogrāfiju veic galvas un kakla asinsvadiem, vēdera aortai un kāju asinsvadiem, kā arī nieru artērijām.

Datortomogrāfiju (CT) plaušām un vēderam ar kontrastvielu, kā arī angiogrāfiju iespējams veikt jau novembrī. Izmeklējumu apraksti tiek sagatavoti nedēļas laikā.

Lai veiktu izmeklējumu, nepieciešams ārsta nosūtījums. Pierakstīties iespējams, zvanot uz Talsu filiāles reģistratūru pa tālruni 632 59997.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram