02.09.2022.

Testējas galvenokārt saslimšanas simptomu dēļ

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Covid-19 analīžu pieņemšanas punktos Ventspilī augustā veikti 745 Covid-19 testi, no kuriem 130 jeb aptuveni 17% bijuši pozitīvi.

Testus iedzīvotāji galvenokārt veic saslimšanas simptomu dēļ – iesnas, sāpes kaklā, paaugstināta ķermeņa temperatūra. Tāpat testi tiek veikti arī pirms plānveida operācijām, un ik dienu vairāki iedzīvotāji testus nodod pirms došanās uz ārvalstīm.

Ņemot vērā, ka slimnīcas Laboratorijā Ventspilī iegādāts speciāls aprīkojums, paraugu apstrāde tiek veikta uz vietas, kas pacientiem nozīmē – ātrāku rezultātu saņemšanu – jau analīžu nodošanas dienā.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas testēšanas punktos tiek veikti gan PCR testi, ņemot nazofarengiālo uztriepi, gan ātrie antigēna testi (Ag). Testa nodošana iespējama tikai ar iepriekšēju pierakstu. Pierakstīties testam iespējams www.piearsta.lv vai zvanot uz Ventspils slimnīcas reģistratūru.

Covid-19 analīžu pieņemšanas punkti Ventspilī septembrī strādā pirmdienās, trešdienās, piektdienās un svētdienās. Pirmdienās, piektdienās un svētdienās Covid 19 testu iespējams veikt Ventas kreisajā krastā (pilsētā), savukārt trešdienās – Pārventā.