Facebook pixel
05.12.2023.

Traumatologs - ortopēds Dr. Boginskis ticies ar pasaules līmeņa speciālistiem meistarklasē un praksē Drēzdenē

 
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
 
Ventspils slimnīca

Ventspils slimnīcas traumatologs-ortopēds Dr. Valts Boginskis piedalījies pasaulē lielākās traumatoloģijas un ortopēdijas organizācijas “AO Trauma” organizētajos kursos “Masters Course – Foot and Ankle with Anatomical Specimen” (tulk. – “Meistarklase ar anatomisko preparātu – pēda un potīte”), kā arī “AO Trauma” organizētā traumatoloģijas praksē Vācijā, Drēzdenē.

Prakses laikā Dr. Boginskis strādāja komandā ar vienu no Vācijas vadošajiem pēdas un pēdas locītavas ķirurgiem, profesoru Dr. Stefanu Rammeltu (Stefan Rammelt), asistējot visās profesora veiktajās operācijās, apgūstot dažādas ķirurģiskās tehnikas un paņēmienus īpaši retu un sarežģītu patoloģiju operāciju veikšanā.

Savukārt meistarklašu ietvaros notika gan lekcijas, gan praktiskās nodarbības, ko vadīja pasaules vadošie pēdas un pēdas locītavas ķirurgi, tai skaitā Dr. Stefans Rammelts, Dr. Maikls Svords (Michael Swords) un Dr. Endrjū K. Sends (Andrew K. Sands).

Meistarklase norisinājās trīs dienas, kuru laikā tika diskutēts par dažādām pēdas un pēdas locītavu patoloģijām, kā arī ārstēšanas iespējām un taktikām. Ar anatomisko preparātu palīdzību tika praktizētas dažādas ķirurģiskās pieejas un ārstēšanas tehnikas, tāpat pieredzes bagātie ķirurgi dalījās savā pieejā par dažādiem ķirurģiskiem paņēmieniem.

Mācīties no tik izciliem un pieredzes bagātiem jomas profesionāļiem bija liels gods un milzīgs ieguvums manai profesionālajai karjerai. Es ļoti priecājos izmantot iegūtās zināšanas, lai vēl efektīvāk un operatīvāk ārstētu savus pacientus un palīdzētu tiem, kam ir dažādas pēdu problēmas.

Traumatologs-ortopēds Dr. Valts Boginskis

Tāpat Dr. Boginskis atzinīgi vērtēja iespēju komunicēt ar ārzemju kolēģiem arī brīvākā gaisotnē, kā arī iepazīt vācu virtuvi un kultūru. Speciālistam pozitīvas emocijas arī sagādāja Drēzdenes miers un skaistie skati.

Dr. Valts Boginskis saka paldies gan Ventspils slimnīcas kolēģiem, gan ģimenei par atbalstu šī brauciena laikā. Meistarklases sniegs iespēju palīdzēt vēl lielākam pacientu lokam un paplašināt iespējas sniegt palīdzību pacientiem ar īpaši komplicētām traumām un patoloģijām.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram