Facebook pixel
06.05.2022.

Velosezonas atklāšanas ietvaros iespējams apmeklēt slimnīcas veselības telti

 
Ventspils slimnīca

Jau šo sestdien, 7.maijā, Ventspils Piedzīvojumu parkā, Ventspils vasaras tūrisma un velosezonas atklāšanas ietvaros, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem no plkst. 10.00 līdz pasākuma beigām būs iespējams apmeklēt Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas veselības telti, kur slimnīcas kardioloģe Nataļja Novikova informēs par sirds slimību riska faktoriem un to mazināšanu un novēršanu.

Sirds un asinsvadu saslimšanas profilakses pasākuma laikā bez maksas būs iespējams veikt arī galveno sirds slimību riska faktora ekspress testu:

  • Veikt asinsspiediena mērījumu;
  • Noteikt holesterīna un glikozes līmeni asinīs;          
  • uzzināt sava ķermeņa masas indeksu.

Ievērojot veselīga dzīvesveida principus un rūpīgi sekojot līdzi savam veselības stāvoklim, risku saslimt ar dažādām sirds un asinsvadu slimībām ir iespējams samazināt vai pat novērst. Pieci ieteikumi, kurus nepieciešams ņemt vērā, lai uzlabotu savas sirds veselību:

Veic regulāras veselības pārbaudes

Reizi gadā būtu nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta un veikt savas veselības pārbaudi – nodot analīzes, izmērīt asinsspiedienu, noteikt glikozes un holesterīna līmeni asinīs. Šīs pārbaudes nesāp, taču to nedrīkst arī ignorēt!

Ievēro veselīgu dzīvesveidu

Sabalansēts un veselīgs uzturs ir veselības saglabāšanas pamats. Lai uzlabotu sirds veselību, būtiski atteikties no kaitīgiem ieradumiem - smēķēšanas un alkohola lietošanas.

Fiziskas aktivitātes

Fiziskās aktivitātes palīdz ne tikai cīnīties ar lieko svaru, bet arī trenē sirds un asinsvadu sistēmu. Aktīva 30 minūšu pastaiga svaigā gaisā piecas reizes nedēļā noteikti būs labs ieguldījums sirds stiprināšanā. 

Svara kontrole

Palielināts ķermeņa svars laika gaitā būtiski ietekmē sirds un asinsvadu sistēmas darbību. Svara kontrole uzlabo vispārējo veselības stāvokli, samazina risku saslimt ar cukura diabētu un palīdz normalizēt asinsspiedienu.

Atpūta

Pārslodze un ikdienas stress kaitē sirds veselībai. Lai cilvēka organisms spētu pilnvērtīgi funkcionēt, atgūt spēkus un samazināt dienā uzkrāto stresu, tam nepieciešams pietiekams un kvalitatīvs miegs.

Pasākums tiek finansēts Eiropas Savienības fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/103 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī” ietvaros.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram