Facebook pixel
29.03.2023.

Ventspilnieki visapmierinātākie ar veselības aprūpi, ārstiem un slimnīcu

 
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
 
Ventspils slimnīca

Centrālās statistikas pārvaldes 2022. gadā veiktajā aptaujā par dzīves kvalitāti visās valstspilsētās, izņemot Rīgu, secināts, ka visvairāk ar veselības aprūpes pakalpojumiem, ārstiem un slimnīcām apmierināto iedzīvotāju ir Ventspilī – 76,3 %, turklāt, salīdzinot ar 2017. gadā veiktās aptaujas rezultātiem, ventspilnieku attieksme pret veselības aprūpi uzlabojusies par 20,5 procentpunktiem, kas ir arī lielākais pieaugums no visām valstspilsētām.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca apvieno Ventspils slimnīcu un Talsu filiāli rūpējoties, lai iedzīvotājiem būtu pieejami kvalitatīvi un mūsdienīgi veselības aprūpes pakalpojumi tuvu dzīvesvietai.

Slimnīca sadarbībā ar pašvaldību nepārtraukti strādā pie pakalpojumu pieejamības uzlabošanas, kas ietver gan jaunu speciālistu piesaisti, gan finansējuma piesaisti infrastruktūras un aprīkojuma pilnveidei. Pērn noslēgti darba līgumi ar vairāk nekā 60 jaunajiem speciālistiem, tai skaitā 23 ārstiem – darbu slimnīcā sācis Ginekoloģijas un Dzemdību bloka vadītājs Dr. S. Tarasovs, traumatologs – ortopēds Dr. V. Boginskis, oftalmoloģe Dr. O.Muhina, sertificēta uztura speciāliste E.M.Treija un  citi.

Pērn Ventspilī atklāts Kurzemes Rehabilitācijas centrs, paplašinātas Dzemdību zāles, izbūvēta jauna operāciju zāle un paplašināta Hemodialīzes nodaļa Talsos, savukārt šobrīd turpinās Ventspils Neatliekamās medicīniskās palīdzības centra un Laboratorijas pārbūve.

Līdz ar jauno speciālistu piesaisti, infrastruktūras pilnveidi un kvotu piesaisti, tiek ieviesti jauni pakalpojumi, kā arī nodrošināts lielāks esošo konsultāciju, izmeklējumu un manipulāciju skaits. Pērn palielinājies gan ambulatoro pacientu skaits, gan slimnīcā veikto operāciju skaits.

Slimnīca turpina darbu pie valsts finansējuma piesaistes, lai valsts apmaksātas konsultācijas, izmeklējumus un manipulācijas pacientiem būtu iespējams saņemt vēl ātrāk.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram