21.10.2022.

Ventspils Dzemdību nodaļā visbiežāk sastopamie jaundzimušo vārdiņi – Marta un Kārlis

Līdz oktobra sākumam Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā visbiežāk sastopamie vārdiņi jaundzimušo kalendārā ir Marta un Kārlis. Par Martu nosauktas 8 meitenītes, savukārt vārds Kārlis dots 9 puisīšiem. Šogad vārdiņu kalendārā sastopami 116 dažādi meitenīšu un 130 puisīšu vārdi.

Meitenīšu vārdu TOP 5 ierindojas arī - Alise, Adele, Amēlija un Sofija, savukārt puisīšu – Jēkabs, Markuss, Daniels un Pauls.

Ventspils Dzemdību nodaļas vecmātes atzīst, ka šogad jaunie vecāki izvēlas saviem bērniņiem dot retāk sastopamus vārdus biežāk nekā pērn – meitenītēm izvēloties tādus vārdus kā Eba, Jete, Maia, puisīšiem – Rens, Emersons, Nirvans un citus.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca aicina jaunos vecākus ne tikai no Ventspils un novada, bet arī no Kurzemes un visas Latvijas izvēlēties Ventspils slimnīcu kā vietu, kur laist pasaulē savu bērniņu. Pērn Ventspils slimnīcu kā savu dzemdību vietu izvēlējušās māmiņas no Ventspils un novada, kā arī no Kuldīgas, Talsiem, Liepājas, Rīgas, Jūrmalas, Valmieras un citiem reģioniem. Jau vairāk nekā 10 gadus slimnīca īpaši sveic gada pirmo un katru simto mazulīti.

Ventspils slimnīca nodrošina gan tradicionālās, gan ūdens dzemdības, kuras pieņem kvalificēti ārsti un vecmātes, kā arī aprūpei pieejams mūsdienīgs aprīkojums. Topošās māmiņas Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā sagaida modernas, labiekārtotas palātas ar ziedu motīviem, kā arī ģimenes un paaugstināta komforta palātas ar divguļamām gultām un citām ērtībām. Šogad paplašinātas arī Dzemdību zāles, lai dzemdību laikā brīvi justos gan māmiņa, gan speciālisti, kuri visa procesa laikā aprūpē māmiņu un mazuli. Māmiņu atbalstīt tagad būs ērtāk arī partnerim, kurš piedalās ģimenes dzemdībās.

Izvēlies Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļu par vietu, kur piedzīvot pirmo satikšanos ar savu bērniņu!

Vairāk par mūsu Dzemdību nodaļu lasi:https://bit.ly/3i0qEXV