19.05.2023.

Ventspils seniorus informē par veselīga uztura nozīmīgumu

19. maijā Kurzemes Rehabilitācijas centrā Ventspils seniorus par veselīga uztura nozīmīgumu informē SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” sertificēta uztura speciāliste Elīza Madara Treija. Tikšanās ar uztura speciālisti noslēgumā senioriem būs iespēja pašiem pagatavot arī kādu veselīgu uzkodu.

Klātienes tikšanos ar sertificētu uztura speciālisti nodrošina SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” sadarbībā ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādi “Ventspils Izglītības pārvalde”.

Tikšanās tiek finansēta Eiropas Savienības fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/103 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī” ietvaros.

Sadarbības projekta ietvaros Ventspils senioriem un citiem interesentiem ir plānotas vēl trīs bezmaksas  tikšanās ar sertificētu uztura speciālisti par šādām tēmām:

• Veselīga uztura nozīme slimību profilaksei, labsajūtai un dzīves kvalitātes uzlabošanai;
  • Uzturvielu (ogļhidrātu, olbaltumvielu, tauku, vitamīnu un minerālvielu) funkcijas un nozīme organismā, tipiskāko produktu piemēri katrai uzturvielai;
  • Pilnvērtīga uztura pamatprincipi, to izmantošana veselīgu, ikdienas ēšanas paradumu veidošanā un gatavojot maltītes: kā sabalansēt uzturvielas, kā izvēlēties veselīgākus produktus, kā atšķirt kvalitatīvus produktus –dažādu produktu sastāva analīze.
  • Idejas un praktiski piemēri ekonomisku, garšīgu un veselīgu maltīšu gatavošanā;
  • Kā arī praktiska veselīgas uzkodas gatavošana.