30.08.2022.

Ventspils slimnīcā darbu sācis pulmanologs no Kijivas

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca

23. augustā darbu Ventspils slimnīcā sāka pulmanologs Romans Iļņickijs, kurš Ukrainā notiekošās karadarbības dēļ kopā ar sievu un mazmeitiņu no Kijivas  pārcēlies uz pagaidu dzīvi Ventspilī.

Dr. Iļņickijs strādā Infekciju slimību un Paliatīvās aprūpes nodaļās. Ārsts norāda, ka slimnīcā apstākļi un aprīkojums ir tādā pat līmenī kā Kijivā.

Lielākais izaicinājums šobrīd esot komunikācija ar pacientiem, kuri kontaktējas tikai latviešu valodā, tomēr reizē ārsts atzīmē, ka jau apguvis latviešu valodu, saņemot A1 līmeņa apliecību, un turpina intensīvu latviešu valodas apguvi.

Ventspili kā pagaidu dzīvesvietu Dr. Iļņickijs izvēlējies, jo salīdzinoši nesen šo pilsētu apmeklējis kā tūrists – patikusi pilsētvide, tomēr viņš cer, ka situācija Ukrainā drīz normalizēsies un būs iespējams atgriezties mājās.