Facebook pixel
25.04.2023.

Ventspils slimnīcā darbu sācis urologs Sandis Laizāns

 
Ventspils slimnīca

Darbu Ventspils slimnīcā uzsācis urologs Dr. Sandis Laizāns, kurš konsultē pacientus ambulatori, kā arī diagnosticē un ārstē uroloģiskās saslimšanas stacionārā.

Jau stājoties rezidentūrā, Dr. Laizāns izvēlējies slēgt līgumu ar Ventspils slimnīcu, pārceļoties šeit uz dzīvi no Rīgas, lai mūsdienīgi uroloģijas pakalpojumi būtu pieejami arī reģiona pacientiem. Dr. Laizāns uroloģijas rezidentūru beidzis Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, rezidentūras laikā stažējies arī Vācijā, savukārt februārī nokārtojis sertifikācijas eksāmenu un aprīlī uzsācis darbu Ventspilī.

Diagnostika un ārstēšana

Ventspilī ir augsts pieprasījums pēc urologa pakalpojumiem. 2022. gada jūlijā veiktajā iedzīvotāju aptaujā vairāki ventspilnieki rosinājuši piesaistīt papildu urologu, lai veikt izmeklējumus un nokļūt uz konsultāciju būtu iespējams ātrāk. Šobrīd Dr. Laizāns Ventspils slimnīcā jau uzsācis pacientu ambulatoro pieņemšanu un operē.

Tuvākajā nākotnē uroloģisko pacientu diagnostikas iespējas un operāciju klāstu Ventspils slimnīca plānots paplašināt.

Stereotips: urologs – ārsts tikai vīriešiem

Dr. Laizāns apstiprina, ka viņa pacienti procentuāli, protams, vairāk ir vīrieši, un tam ir arī loģisks izskaidrojums  - prostatas vēzis ik gadu Latvijā tiek diagnosticēts vairāk nekā tūkstotim vīriešu, turklāt tā ir otra biežāk sastopamā onkoloģiskā saslimšana vīriešiem. Arī labdabīgi veidojumi vīriešiem nav retums - teju pusei 50 gadus veciem vīriešiem diagnosticē labdabīgu prostatas hiperplāziju. Vienlaikus ārsts atzīst, ka uroloģiskās saslimšanas ir plaši izplatītas arī sievietēm, kā piemēram, urīna nesaturēšana, nierakmeņi u.c.

Speciālists aicina pacientus izturēties pret veselību atbildīgi, savlaicīgi informēt savu ģimenes ārstu, ja novērotas kādas uroloģiskas problēmas: "Labs pacients ir labi izmeklēts pacients," piebilst Dr. Laizāns. Konsultācijā pie speciālistu pacients saņem ārsta nosūtījumu uz nepieciešamajiem izmeklējumiem, savukārt, ja iepriekš izmeklējumi jau veikti – to rezultātus nepieciešams ņemt līdzi uz vizīti.

Vadības atbalsts jauno speciālistu izaugsmei

Dr. Laizāns atzīmē pašvaldības un slimnīcas vadības atbalstu, uzsākot darbu slimnīcā, kā arī darbinieku koleģiālo attieksmi. Būtiski, ka slimnīcā papildināts arī uroloģisko instrumentu klāsts.

Pie Dr. Sanda Laizāna iespējams pierakstīties gan uz valsts apmaksātām, gan maksas konsultācijām. Pieteikties uz vizīti iespējams Ventspils slimnīcas reģistratūrā darba dienās no plkst. 8.00 līdz 18.00, zvanot pa tālruni. 63624665 vai ierodoties klātienē.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram