Facebook pixel
08.02.2022.

Ventspils slimnīcā uzsāks Uzņemšanas nodaļas un Laboratorijas pārbūvi

Otrdien, 8.februārī, SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” parakstīja līgumu par Uzņemšanas nodaļas un Laboratorijas pārbūves uzsākšanu. Būvdarbus veiks SIA “Pilsbūve”, savukārt pasūtītāja pārstāvis projektā būs Komunālā pārvalde.

Uzņemšanas nodaļa tiks nodalīta no jebkuras citas pacientu un personāla plūsmas. Būtiskākās izmaiņas šajā projektā, ko novērtēs ikviens slimnīcas apmeklētājs, saistītas ar Uzņemšanas nodaļas paplašināšanu un pacientu plūsmu nodalīšanu. Pacienti, kuri Uzņemšanas nodaļā ierodas paši, tiks nodalīti no pacientiem, kurus slimnīcā nogādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Telpas būs plašākas, tādējādi nodrošinot iespēju ievērot distanci. Gaitenis, pa kuru pārvietojas gan pacienti, gan personāls, būs nodalīts no Uzņemšanas nodaļas, turklāt tas būs lēzenāks, lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš, akcentējot projekta ieguvumus – pacientu plūsmu nodalīšanu un laboratoriju, norādīja, ka šis ir ļoti nozīmīgs projekts ventspilniekiem un vēlēja izdošanos – lai jau nākamā gada pavasarī projektu būtu iespējams veiksmīgi pabeigt.

Slimnīcas Uzņemšanas nodaļas vadītāja Anita Kalēja pauda gandarījumu par iespēju būt klāt šī projekta īstenošanā un norādīja, ka visos procesos aktīvi iesaistās slimnīcas personāls. Būtiskākais ieguvums arī Kalējas ieskatā ir pacientu plūsmu nodalīšana, turklāt atzīmēja, ka paralēli būvniecībai tiek pilnveidoti arī iekšējie procesi.

Projekta autors, arhitekts Gundars Vīksna norādīja, ka projektā bijis daudz izaicinājumu un projekts izrādījies sarežģītāks, nekā sākotnēji plānots. Vienlaikus arhitekts pauda cerību un pārliecību, ka personāls būs apmierināts ar rezultātu.

Līgumu parakstīja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs J.Lācis, SIA “Pilsbūve” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Budigins un Komunālās pārvaldes direktors Andris Kausenieks.

Līdzās projektēšanas stadijā esošajai Uzņemšanas nodaļai paredzētas arī Diagnostikas nodaļas telpas, līdz ar to - rentgenogrāfisko un datortomogrāfijas izmeklējumu telpas būs ērtāk pieejamas apmeklētājiem, kā arī atvieglos stacionārā esošo pacientu nogādāšanu uz izmeklējumiem, jo būvniecības iecerē paredzētas arī plašākas uzgaidāmās telpas.

Projekta ietvaros tiks būtiski pārplānota un pārbūvēta arī slimnīcas Laboratorija, izveidojot modernas atvērtā tipa laboratorijas darba telpas un apvienojot tās ar dežūrlaboratoriju un ambulatoro laboratoriju, tā nodrošinot, ka viss Laboratorijas darbs tiek organizēts vienuviet.

Kopējās būvdarbu izmaksas plānotas 3.46 milj. eiro, no kuriem 2,36 milj. ir piesaistītais ERAF finansējums, 272 tūkst. valsts un 825 tūkst. slimnīcas finansējums. Būvdarbus plānots pabeigt 2023. gada maijā.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram