02.03.2023.

Ventspils slimnīcas Neatliekamās palīdzības centra un Laboratorijas būvniecības progress

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī aktīvi turpinās darbs pie pērn uzsāktā vērienīgā projekta – Neatliekamās medicīniskās palīdzības centra jeb Uzņemšanas nodaļas un Laboratorijas pārbūves. Šobrīd noslēgušies iekštelpu apdares darbi, apkures sistēmu ierīkošana, tiek veikta logu un ventilācijas iekārtu montāža topošajās Diagnostikas nodaļas telpās, kur jau tuvākajā laikā plānota datortomogrāfijas iekārtas uzstādīšana.

Par projektu:

Neatliekāmas palīdzības jeb Uzņemšanas nodaļa tiks nodalīta no jebkuras citas pacientu un personāla plūsmas. Būtiskākās izmaiņas šajā projektā saistītas ar Uzņemšanas nodaļas paplašināšanu un pacientu plūsmu nodalīšanu. Telpas būs plašākas, nodrošinot iespēju ievērot distanci. Gaitenis, pa kuru pārvietojas gan pacienti, gan personāls, būs nodalīts no Uzņemšanas nodaļas, turklāt tas būs lēzenāks, lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos.

Līdzās topošajai Uzņemšanas nodaļai tiek izbūvētas arī Diagnostikas nodaļas telpas, - rentgenogrāfisko un datortomogrāfijas izmeklējumu kabineti būs ērtāk pieejami apmeklētājiem, kā arī atvieglos stacionārā esošo pacientu nogādāšanu uz izmeklējumiem.

Būtiski pārplānota un pārbūvēta tiek arī slimnīcas Laboratorija, izveidojot modernas atvērtā tipa laboratorijas darba telpas un apvienojot tās ar dežūrlaboratoriju un ambulatoro laboratoriju, tā nodrošinot, ka viss Laboratorijas darbs tiek organizēts vienuviet.

Būvdarbus plānots pabeigt šī gada vasaras beigās. Kopējās būvdarbu izmaksas plānotas 3.46 milj. eiro, no kuriem 2,36 milj. ir piesaistītais ERAF finansējums, 272 tūkst. valsts un 825 tūkst. slimnīcas finansējums. Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.