16.12.2022.

Ventspils slimnīcas Neatliekamās palīdzības centram un Laboratorijai nosvinēti Spāru svētki

Piektdien, 16. decembrī, Ventspils slimnīcas topošajam Neatliekamās palīdzības centram un Laboratorijai tika atzīmēti Spāru svētki, kas nozīmē, ka jumta nesošā konstrukcija un visi smagākie darbi ir pabeigti. Būvdarbus objektā veic SIA “Pilsbūve”, apliecinot, ka darbi rit saskaņā ar plānu.

Neatliekamās palīdzības centrs tiks nodalīts no jebkuras citas pacientu un personāla plūsmas. Pacienti, kuri Neatliekamās palīdzības centrā jeb uzņemšanas nodaļā ierodas paši, tiks nodalīti no pacientiem, kurus slimnīcā nogādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Telpas būs plašākas, tādējādi nodrošinot iespēju ievērot distanci. Gaitenis, pa kuru pārvietojas gan pacienti, gan personāls, būs nodalīts no uzņemšanas nodaļas, turklāt tas būs lēzenāks, lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos.

Līdzās Neatliekamās palīdzības centram paredzētas arī Diagnostikas nodaļas telpas, līdz ar to – rentgenogrāfisko un datortomogrāfijas izmeklējumu telpas būs ērtāk pieejamas apmeklētājiem, kā arī atvieglos stacionārā esošo pacientu nogādāšanu uz izmeklējumiem, jo tiek izbūvētas arī plašākas uzgaidāmās telpas.

Būtiski tiek pārbūvēta arī slimnīcas Laboratorija, izveidojot modernas atvērtā tipa laboratorijas darba telpas un apvienojot tās ar dežūrlaboratoriju un ambulatoro laboratoriju, tā nodrošinot, ka viss Laboratorijas darbs tiek organizēts vienuviet.

Kopējās būvdarbu izmaksas plānotas 3.46 milj. eiro, no kuriem 2,36 milj. ir piesaistītais ERAF finansējums, 272 tūkst. valsts un 825 tūkst. slimnīcas finansējums. Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.