Facebook pixel
17.10.2022.

Uzņemšanas nodaļas un Laboratorijas pārbūve norit atbilstoši plānotajam grafikam

 
Ventspils slimnīca

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī aktīvi turpinās darbs pie š.g. pavasarī uzsāktās Uzņemšanas nodaļas un Laboratorijas pārbūves. Topošās Uzņemšanas nodaļas 1. stāva līmenī pabeigti sienu karkasu izbūves darbi un pārseguma paneļu montāža, kā arī turpinās nodaļas 2. stāva un grīdu konstrukciju izbūve. Esošajās slimnīcas korpusa daļās izbūvētas starpsienas, norit iekšējo inženiertīklu izbūve. Jau novembrī plānots uzsākt jumta uzbūvi, kā arī logu un fasāžu montāžu.

Par projektu:

Uzņemšanas nodaļa tiks nodalīta no jebkuras citas pacientu un personāla plūsmas. Būtiskākās izmaiņas šajā projektā, ko novērtēs ikviens slimnīcas apmeklētājs, saistītas ar Uzņemšanas nodaļas paplašināšanu un pacientu plūsmu nodalīšanu.

Pacienti, kuri Uzņemšanas nodaļā ierodas paši, tiks nodalīti no pacientiem, kurus slimnīcā nogādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Telpas būs plašākas, tādējādi nodrošinot iespēju ievērot distanci. Gaitenis, pa kuru pārvietojas gan pacienti, gan personāls, būs nodalīts no Uzņemšanas nodaļas, turklāt tas būs lēzenāks, lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos.

Līdzās projektēšanas stadijā esošajai Uzņemšanas nodaļai paredzētas arī Diagnostikas nodaļas telpas, līdz ar to - rentgenogrāfisko un datortomogrāfijas izmeklējumu telpas būs ērtāk pieejamas apmeklētājiem, kā arī atvieglos stacionārā esošo pacientu nogādāšanu uz izmeklējumiem, jo būvniecības iecerē paredzētas arī plašākas uzgaidāmās telpas.

Projekta ietvaros tiks būtiski pārplānota un pārbūvēta arī slimnīcas Laboratorija, izveidojot modernas atvērtā tipa laboratorijas darba telpas un apvienojot tās ar dežūrlaboratoriju un ambulatoro laboratoriju, tā nodrošinot, ka viss Laboratorijas darbs tiek organizēts vienuviet.

Kopējās būvdarbu izmaksas plānotas 3.46 milj. eiro, no kuriem 2,36 milj. ir piesaistītais ERAF finansējums, 272 tūkst. valsts un 825 tūkst. slimnīcas finansējums. Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram