Facebook pixel
13.01.2023.

Ziemeļkurzemes ginekologi un dzemdību speciālisti tiekas Ventspilī

 
Ventspils slimnīca

Veicinot skaidru un pieejamu komunikāciju starp Ziemeļkurzemes ginekologiem dzemdību speciālistiem un slimnīcu, 13.janvārī Kurzemes Rehabilitācijas centrā aizvadīta speciālistu tikšanās reize.

Slimnīcas valdes loceklis, galvenais ārsts Edijs Ilziņš izteica īpašu pateicību pilsētas ginekologiem par Ventspils slimnīcas Dzemdību un Ginekoloģijas nodaļas darba nodrošināšanu, īpaši akcentējot iejūtīgo attieksmi topošo māmiņu aprūpē.

’’Dzemdību un Ginekoloģijas bloks viennozīmīgi ir un vienmēr ir bijis slimnīcas prioritāšu sarakstā, tāpēc šāda tikšanās ir būtiska, lai turpinātu un veicinātu atvērtu un skaidru sadarbību starp speciālistu un slimnīcu, kā arī nodrošinātu tālāku komunikāciju ar pacienti.’’

Valdes loceklis, galvenais ārsts Edijs Ilziņš

Par Ventspils slimnīcas Dzemdību un Ginekoloģijas bloka aktualitātēm, iespējām un ginekoloģiskajām operācijām informēja bloka vadītājs Dr. Sergejs Tarasovs. Atbildot uz speciālistu radušajiem jautājumiem, Dr.Tarasovs atzīst, ka tieši šāda konference ir ieguvums gan speciālistiem, gan slimnīcai, lai turpinātu attīstīt veiksmīgu sadarbības modeli un vienotu informācijas apriti un kārtību.

Par mūsdienīgām ultrasonogrāfijas metodēm informēja slimnīcas ginekoloģe, ultrasonogrāfijas eksperte Dr. Klinta Lisnere, akcentējot pirmā trimestra skrīninga nozīmīgumu.

Sarunas laikā Dr.Lisnere iepazīstināja speciālistus ar slimnīcā pieejamo aprīkojumu ultrasonogrāfijas veikšanai - ultrasonogrāfu Voluson S10 Expert, ar kuru iespējams veikt arī augļa 3D un 4D ultrasonogrāfijas attēlus, kas nodrošina ne tikai ciešāku emocionālo saikni topošajiem vecākiem ar bērniņu, bet arī ļauj speciālistam augstā izšķirtspējā ieraudzīt bērniņa ārējo izskatu, ja nepieciešams plānot operācijas, veikt precīzāku diagnostiku, agrīni konstatēt anomālijas.

Par dzemdību indikācijām, ķeizargriezieniem - to nepieciešamību vai izvairīšanos no tiem - informēja slimnīcas ginekoloģe, dzemdību speciāliste Dr. Inese Gračova.

''Šāda veida semināri tikai stiprina savstarpējo komunikāciju! Pandēmijas laikā šī iespēja bija liegta, laikam ejot arī daudz kas ir mainījies, tāpēc tas bija ļoti nozīmīgs pasākums mums un kolēģiem - ginekologiem, dzemdību speciālistiem – kurā varējām diskutēt par mums interesējošiem jautājumiem un uz tiem saņemt atbildes!''

Ginekoloģe, dzemdību speciāliste Renāte Krūkle
Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram